Kriza u Ciboni: Vukovi upisali peti uzastopni poraz

ABA League 20. sij 202322:47 0 komentara
KK Cibona

Košarkaši Cibone poraženi su na gostovanju u Baru kod Mornara sa 81-83 (15-26, 21-16, 20-22, 25-19) u dvoboju 16. kola ABA lige.

Oslabljena Cibona, koja nije mogla računati na bolesne Lovru Mazalina i Filipa Bundovića, imala je već u prvoj četvrtini dvoznamenkasti zaostatak, a domaći su u 16. minuti još uvijek imali +13 (36-23). Do kraja prvog poluvremena Cibona je došla na -6 (42-36).

Mornar je u trećoj četvrtini opet pobjegao na +11 (58-47), da bi se Sesarova momčad vratila u posljednjoj četvrtini te u zadnju minutu ušla rezultatski izjednačena (78-78).

U tim je trenucima Daron Russell bio prevaga na stranu Mornara, pogodivši prvo polaganje uz dodatno slobodno bacanje, a potom i dva bacanja za +3 (83-80) na 11 sekundi do kraja. Cibona je došla u priliku izboriti produžetak, ali je Majcunić promašio tricu.

Potom je Jones na drugoj strani promašio oba bacanja, da bi u zadnjoj sekundi Ivan Perasović pogodio jedno bacanje, namjerno promašio drugo, sam skočio na odbijenu loptu i umalo pogodio za produžetak.

Perasović je sa 12 koševa, devet skokova i četiri asistencije bio najkorisniji igrač Cibone, a Aleksandar Aranitović je sa 22 poena bio najbolji strijelac hrvatskog prvaka. Marko Baković je ubacio 14 koševa.

Marko Pecarski je sa 18 koševa i 12 skokova bio najbolji kod domaćina za koje je hrvatski centar Antonio Vranković ubacio 17 poena uz devet skokova. Gregor Glas je postigao 17, a Russell 15 za Mornar.

Košarkaši Splita poraženi su od beogradskog FMP-a sa 91-95 (26-19, 12-19, 23-29, 30-28) u prvoj utakmici 16. kola ABA lige, odigranoj u petak na Gripama. Najbolji strijelac Splićana bio je Tyrell Nelson sa 28 koševa. Shannon Shorter je završio dvoboj sa 27 poena i devet skokova, a Dominik Mavra je spojio 18 koševa i 11 asistencija. Iznenađujući junaci kod gostiju bili su Nikola Manojlović sa 18 poena i bez promašaja te Aleksa Stepanović sa 17 koševa, koji je trice gađao 4/5.

FMP (12-4) se 12. pobjedom u sezoni privremeno probio na drugo mjesto iza vodećeg Partizana (13-2), dok je Split s učinkom 5-11 privremeno na osmoj poziciji.

Zadar će u ponedjeljak (20 sati) gostovati kod Mege.