Kakva poslastica – Engleska u četvrtfinalu na Francusku!

Katar2022 4. pro 202221:52 > 21:52 1 komentar
Mike Egerton via Guliver Images

Englezi su opravdali ulogu favorita u osmini finala Svjetskog prvenstva protiv Senegala (3:0) te će u borbi za polufinale igrati protiv Francuske...

Engleski stroj nastavio je tamo gdje je stao u završnom ogledu grupne faze protiv Walesa (3:0) i identičnim rezultatom svladao Senegal u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

U prvom poluvremenu Senegalci su još koliko-toliko prijetili, štoviše Dia Sarr imali su sjajne šanse, ali nisu ih iskoristili. Istaknuo se i engleski vratar Pickford.

A onda je Engleska povela. U prvoj pravoj prilici u 38. minuti Bellingham je stvorio višak i odigrao za Jordana Hendersona koji je utrčao iz drugog plana i pogodio za 1:0.

Englezi su “namirisali krv” i u sudačkoj nadoknadi povisili prednost. Iz kontre je Foden pronašao Harryja Kanea, a ovaj je probušio senegalskog vratara za 2:0. Gordi Albion trijumf je potvrdio u 57. minuti golom Bukaya Sake nakon još jedne asistencije Fodena.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske. Ta je utakmica na rasporedu u subotu 10. prosinca u 16 sati po hrvatskom vremenu.

Bit će to njihov prvi međusobni susret na velikoj sceni poslije deset i pol godina. Na Europskom prvenstvu 2012. godine u grupnoj fazi odigrali su bez pobjednika, 1:1.

Iako je riječ o svjetskim velesilama, Engleska i Francuska samo su se dvaput susreli na Svjetskom prvenstvu. Baš u Engleskoj 1966. godine domaćin je u grupnoj fazi slavio 2:0, a 1982. u Španjolskoj, također u prvom krugu, opet su bolji bili Englezi 3:1.