Dinamo izgubio u zagrebačkom derbiju

Hrvatska 5. velj 202319:42 > 19:42
Cedevita Junior

U napadački raskošnoj utakmici 19. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cedevita Junior je kao gost pobijedila Dinamo 95-86 (27-23, 29-26, 21-18, 18-19)

Veliki broj koševa viđen je u izjednačenom prvom poluvremenu gdje je Cedevita Junior ipak bila stalno za mali korak ispred suparnika. Gosti su na odmor otišli uz prednost 56-49, a potom su tijekom treće četvrtine podigli razliku i na dvoznamenkastu prednost. Pokušavao je Dinamo u zadnjoj četvrtini zakomplicirati utakmicu, ali bili su to pucnji u prazno.

Prvi strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je Đorđe Topolović s 26 poena. Kruno Simon je dodao 12 uz devet skokova i četiri asistencije. Marčinković je ubacio 15, a Mustapić 13 koševa.

Kod Dinama je Ivan Vučić dao 22 poena uz osam uhvaćenih lopti, dok je Hrvoje Garafolić dodao 21 uz pet skokova i sedam dodavanja.

Na vrhu ljestvice Cibona ima omjer 15-3, a Cedevita Junior 15-4. Zadar i Split su na 13-4, dok Šibenka ima 13 pobjeda i šest poraza. Dinamo je u sredini ljestvice s omjerom 8-11.

U nastavku nedjelje igraju još Zabok i Split, od 20.10 sati, dok se u ponedjeljak sastaju Gorica i Zadar od 18 sati.