ANKETA Hoće li Hrvatska ići daleko na ovom SP-u?

Hrvatska 28. stu 202210:43 > 10:43 0 komentara
xNigelxKeenex PSI-16412-0011 via Guliver

Hrvatska se nalazi na prvoj poziciji skupine F uoči posljednjeg kola Svjetskog prvenstva u Kataru, ali još uvijek nije osigurala prolaz u osminu finala.

Vatreni su u drugom kolu pobijedili Kanađane s visokih 4:1. Kanađani su poveli već u drugoj minuti pogotkom Alphonsa Daviesa, ali Hrvatska je već do poluvremena preokrenula rezultat.

Andrej Kramarić je izjednačio u 36. minuti na asistenciju Ivana Perišića, a za 2:1 je u 44. minuti pogodio Marko Livaja nakon dodavanja Josipa Juranovića. Kramarić je u 70. minuti svojim drugim golom, ponovno uz Perišićevu asistenciju, povećao prednost na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Lovro Majer u četvrtoj minuti dodatka na dodavanje Mislava Oršića.

Zlatko Dalić je u odnosu na utakmicu s Marokom odlučio napraviti jednu promjenu. Andreja Kramarića je premjestio na desni bok, na poziciju koju je u prvom dvoboju pokrivao Nikola Vlašić, a mjesto središnjeg napadača zauzeo je Marko Livaja i tako po prvi put na svjetskim prvenstvima.

Hrvatska se, ako prođe, križa sa skupinom E u osmini finala Svjetskog prvenstva. U toj su skupini Španjolska, Njemačka, Japan i Kostarika.

Kako je to vama izgledalo,hoće li ovakva Hrvatska doći daleko na ovom SP-u?