Jamie Sabau-USA TODAY Sports

Čak tri od pet utakmica NHL-a protekle noći otišle su u produžetak, a jedna je odlučena nakon penala.

Rapsodiju New Jerey Devilsa možete pogledati ovdje.

U derbiju divizije Central, sudarili su se Chicago i Minnesota. U dinamičnoj, borbenoj i energičnoj utakmici, iskrilo je na sve strane, a nakon penala slavili su gosti 4:3.

Bolje su otvorili domaćini. Već nakon malo više od šest i pol minuta igre poveli su sjajnim golom McCabea s plave linije. Slavlje je bilo kratkog vijeka jer je samo 22 sekunde kasnije Boldy poravnao na 1:1. U posve otvorenoj prvoj trećini bolje su se snalazili gosti pa su na predah otišli preokretom u režiji Masona Shawa koji je prvijencem u NHL karijeri na polovici perioda donio Wildu 1:2. Druga trećina golovima je bila skromnija. Jedini strijelac bio je legendarni Jonathan Toews za 2:2.

Prvi put ove sezone su u završnih 20 minuta jedni i drugi ušli poravnatim rezultatom. No, tu šokovima nije bio kraj. Iako je Minnesota goropadnije ušla u završni period, kontra Andreasa Athanasioua poslije 10:02 donijela je potpuni preokret, ali i najljepši gol susreta. Dvostruki. Prodorom kao u slalomu bacio je na leđa braniča Wilda i pospremio pak neobranjivo za Fleuryja. Chicago je poveo 3:2. No, završnu riječ u regularnoj fazi imao je mladi 21-godipnji ofenzivac Wilda Matt Boldy koji samo 17 sekundi kasnije svojim petim golom sezone izjednačio na 3:3.

Tim rezultatom ušlo se u produžetak pa i raspucavanje u kojem su hladniji bili gosti i golovima Kaprizova i Gaudreaua odnijela dva boda iz United Centra, a Chicagu ostavili jedan.

Sjajan preokret napravili su Anaheim Ducksi koji su kod kuće gubili od Toronto Maple Leafsa 3:1 do gotovo sredine posljednje trećine, da bi na kraju ipak slavili 4:3.

Na kraju je odluka pala u produžeku gdje je domaćinu pobjedu donio Zegras nakon 2.15 igre.