Hokej 22. lis 202210:35 > 10:36 0 komentara

Protekle noći mogli ste pratiti dvije utakmice NHL prvenstva između Tampe i Floride te Seattlea i Colorada.

Prvo izdanje ovosezonske bitke za Floridu ispunilo je očekivanja. Iako nisu bili učinkoviti kao u prošlogodišnjim dvobojima u FLA Live Areni (9:3 pobjeda Panthersa u prosincu i 8:4 pobjeda Boltsa u travnju), Mačke i Munje ubrizgale su nam 63 minute hokejaškog adrenalina i odigrali neizvjestan i dramatičan derbi, a pobjednik je odlučen u produžetku.

Panthersi su se odmah željeli revanširati za prelako ispadanje u doigravanju prošle sezone (2.krug, 0:4 od Tampe). Veći dio prvih dviju trećina bili su u ofenzivi, više šutirali i igrali strahovito brzo. Nakon 40 minuta Florida je imala 2:1 (M.Tkachuk i Balcers, a Stamkos za Tampu).

No, Boltsi uspijevaju primiriti domaćina u zadnjoj trećini i držati ih podalje od svog gola, a Point donosi izjednačenje deset minuta prije kraja. Utakmica odlazi u produžetak gdje Tkachuk radi nesmotrenu pogrešku tri minute prije kraja i biva isključen, a Tampa preko junaka utakmice, Pointa, dolazi do powerplay gola za pobjedu. Inače su na utakmici najbolji bili vratari, Bobrovskij za Floridu i Vasilevskij za Tampu, obojica s nizom odličnih obrana.

Aktualni prvaci, Colorado Avalanche poraženi su od Seattlea s 3:2. Prva trećina nije ponudila golove, a već u prve dvije minute druge dionice, Kraken je stigao do vodstva pogocima Schwartza i McCanna. Domaći su smanjili preko Rodriguesa. Izjednačio je Byram u sedmoj minuti posljednje trećine da bi pobjedu gostima osigurao Kuhlman osam minuta prije kraja dvoboja.