Hokej 4. lip 20238:20 0 komentara

Golden Knightsi su sinoć u prvoj utakmici finala Stanley Cupa kod kuće sa 5-2 pobijedili Florida Pantherse i poveli sa 1-0 u seriji na četiri pobjede.

Adin Hill je obranio 33 udarca, a Zach Whitecloud, Shea Theodore, Jonathan Marchessault, Mark Stone i Reilly Smith zabili su golove za Vegas.

Druga utakmica serije igra se u ponedjeljak navečer u Las Vegasu.

Strijelci za Floridu bili su Eric Staal i Anthony Duclair, dok je Sergej Bobrovski zaustavio 29 od 33 udarca upućenih prema vratima Panthersa.

Utakmica je bila izjednačena 2-2 na ulasku u treću dionicu kada je Whitecloud zabio prvi od tri gola Knightsa u zadnjoj trećini. Stone je povisio na 4-2 nešto više od šest minuta prije kraja. Smith je pogodio prazna vrata nešto manje od dvije minute prije kraja i zapečatio pobjedu.