Fantastičan preokret Floride, novi poraz Tampe

Hokej 1. pro 20218:01 > 8:01 0 komentara
Kim Klement-USA TODAY Sports

Na NHL programu noćas je bilo osam utakmica.

Najzanimljivije je bilo na Floridi gdje su Panthersi velikim preokretom došli do pobjede 5:4 nad Washington Capitalsima. Ovečkin i ekipa imali su 4:1 pred ulazak u posljednju trećinu, a onda su Lomberg, Luostarinen, Bennett te Reinhart donijeli ogromnu pobjedu.

Gotovo isti preokret mogli su napraviti LA Kingsi, no oni su nakon penala 5:4 poraženi od Anaheim Ducksa. Ducksi su imali 4:1 do osme minute treće trećine, da bi u razmaku od sedam minuta Kingsi zabili četiri gola za izjednačenja. Pošto u produžetku nije bilo gola, otišlo se u raspucavanju gdje je Anaheim spriječio senzaciju.

Drugi poraz zaredom upisala je Tampa Bay Lighnting, ovaj put na gostovanju 4:3 protiv St. Louis Bluesa nakon penala.