Hokej 3. lip 20228:45 > 11:14 0 komentara

U drugom susretu finala doigravanja Zapadne konferencije NHL lige Colorado Avelanche je pobijedio Edmonton Oilerse sa 4-0 i poveo sa 2-0 u seriji na četiri pobjede.

Nakon prve trećine bez golova, hokejaši Colorada su u prvih šest minuta druge dionice zabili tri brza gola načinivši veliki korak prema pobjedi.

Artturi Lehkonen je zabio za 1-0 (23:58), nakon toga je Josh Manson (24:13) povisio na 2-0, a sjajnih šest minuta zaokružio je Mikko Rantanen (26:02) pogotkom za 3-0. Kod sva tri gola asistent je bio Nazem Kadri. Konačnih 4-0 postavio je Nathan MacKinnon četiri minute prije kraja susreta. Sjajan je bio i Čeh Pavel Francouz koji je obranio 24 udarca.

“Od prvih sekundi znao sam da će mi moji suigrači puno pomoći, pa sam bio sigurniji. Mogao sam se koncentrirati na svoje obrane,” kazao je 32-godšnji vratar.

Serija sada seli u Edmonton gdje su na rasporedu iduće dvije utakmice, 4. i 6. lipnja.

“Imaju dobre igrače, imaju dobru obranu, jednostavno nismo imali izgleda pred njihovim naletom,” kazao je branič Connor McDavid.

U finalu Istoka New York Rangersi vode 1-0 protiv dvostrukog branitelja naslova Tampe Bay Lightninga.