Arnautović: Da je bilo sreće, slavili bismo nakon 90 minuta

EURO 27. lip 202112:52 > 12:53
GEPA pictures/ Christian Walgram

Reprezentativac Austrije Marko Arnautović smatra da je njegova reprezentacija bila bolja od Italije i da su trebali već u regularnom vremenu osigurati plasman u četvertfinale.

Susret osmine finala je poslije 90 minuta završen bez pogodaka, a Italija je u produžetku pobijedila sa 2:1.

Austrijanci su tijekom regularnog dijela poveli golom Marka Arnautovića, ali VAR je ipak poništio pogodak nakon pregleda snimke.

Teško mi je pronaći riječi. Da je bilo malo sreće, pobijedili bismo Italiju već poslije 90 minuta. Odigrali smo zaista dobro i stvorili šanse, ali mogli smo ih bolje završiti. Pohvale cijeloj ekipi i svima koji su sudjelovali u tome“, rekao je poslije eliminacije Marko Arnautović.

Izbornik Franco Foda rekao je da nikada nije dobio ovoliko komplimenata od suparničke momčadi.

Naravno da smo sada svi razočarani, ali cijela Austrija može biti ponosna na ovu ekipu. Nikad nisam primio toliko komplimenata od protivnika“, izjavio je Franco Foda.

Franco Foda
Franco Foda

Željeli smo od početka igrati visoki presing, ali Italija je bila prejaka i nismo uspjeli nametnuti svoju igru. Odigrali smo jednu zrelu utakmicu, svih 120 minuta. Vidjelo se da imamo dobar plan i da su igrači gladni uspjeha. Takvi moramo biti u nastavku kvalifikacija za SP 2022. u Kataru, jer naš je cilj biti tamo“, dodao je austrijski izbornik.