Sainzu pole position na VN SAD-a

Automoto 23. lis 20221:05 > 1:06 0 komentara
DPPI Panoramic via Guliver

Vozač Ferrarija Carlos Sainz došao je do svog trećeg pole positiona i startat će s prve pozicije na Velikoj nagradi SAD-a.

Carlos Sainz ostvario je treći pole position u karijeri nakon što je za manje od desetinke pobijedio momčadskoga kolegu Charlesa Leclerca i Maxa Verstappena, ali Leclerc će zbog kazne startati tek s 12. mjesta, donosi MaxF1.net.

Leclerc je bio najbrži nakon prvih pokušaja u Q3 s vremenom 1:34.624 s 0.159 sekundi prednosti ispred Sainza i 0.323 sekunde prednosti ispred Hamiltona, a Leclerc u drugom pokušaju popravlja svoje vrijeme za 0.203 sekunde.

Sainz popravlja Leclercovo vrijeme za 0065 sekundi, a Verstappen također popravlja svoje vrijeme iako mu je to bilo dovoljno tek za treće mjesto, 0.092 sekundi iza Sainza.

Perez je završio četvrti najbrži u kvalifikacijama, ali će zbog kazne startati s devetoga mjesta dok je Hamilton bio peti kao brži vozač Mercedesa ispred momčadskoga kolege Russella kojega je pobijedio u subotu 12. puta u 19 kvalifikacija.

Stroll je pokazao dobru formu Aston Martina u Austinu na sedmom mjestu ispred Norrisa u McLarenu, Alonsa u Alpineu i Bottasa u Alfa Romeu.

Albon je imao sjajne kvalifikacije na 11. mjestu za Williams ispred Vettela u Aston Martinu koji neće biti zadovoljan 12. mjestom budući da se njegov momčadski kolega Stroll probio u posljednji dio kvalifikacija.

Gasly je imao problema s kočenjem za prvi i 11. zavoj te je završio na 13. mjestu, a Zhou je završio 14. za Alfa Romeo jer mu je najbrži Q2 krug obrisan zbog preširokoga prolaska 12. zavoja što mu je uskratilo plasman u Q3.

Tsunoda je završio na 15. mjestu za AlphaTauri kao najsporiji vozač u drugom dijelu kvalifikacija.

Magnussen je bio najbrži od vozača koji su zapeli u prvom dijelu kvalifikacija nakon što je bio samo 0.017 sekundi sporiji od 15. najbržega u Q1 Albona, a 17. je bio Ricciardo koji je 17. puta ove sezone bio sporiji od momčadskoga kolege Norrisa.

Ocon je bio najveće iznenađenje prvoga dijela kvalifikacija na tek 18. mjestu za Alpine ispred Schumachera u Haasu koji se izvrtio u prvom zavoju u svom posljednjem pokušaju, a Latifi je bio najsporiji za Williams.