MotoGP: Francuska ima pobjednika poslije 21 godine

Moto GP 19. srp 202015:12 > 15:22
MotoGP

Na stazi Jerez vožene su utrke u sve tri klase

Druga utrka svjetskog prvenstva u MotoGP-u, Velika nagrada Španjolske je iza nas, a bila je doista vatrena.

U kraljevskoj klasi pobjedu je odnio Francuz Fabio Quartararo ispred Mavericka Vinalesa i Andree Doviziosa.Prije 21. godinu Regis Laconi je slavio u Valenciji 19. rujna 1999.

Aktualni svjetski prvak i branitelj naslova, španjolac Marc Marquez doživio je težak pad četiri kruga prije kraja i ostao bez bodova.

Talijanski motociklist Luca Marini, polubrat čuvenoga Valentina Rossija, pobijedio je  u klasi moto2.

Marini je startao kao četvrti, ali se najbolje snašao u utrci i pobijedio ispred Japanca Tetsuto Nagashima, pobjednika prve utrke u Kataru.

Treće mjesto je osvojio Španjolac Jorge Martin. U ukupnom poretku vodi Nakashima (45) ispred Talijana Lorenza Baldassarrija (28).

Španjolski motociklist Albert Arenas (KTM) pobjednik je u klasi moto3.

Arenas je slavio i na utrci u Kataru, pa vodi s maksimalnih 50 bodova u ovoj klasi. Drugo mjesto u Jerezu osvojio je Japanac Ai Ogura, koji u ukupnom poretku ima 14 bodova manje o Arenasa, dok je treći bio Talijan Tony Arbolino.

Sljedeća utrka je također u Jerezu za sedam dana.

1. Albert Arenas (Špa/Gaviota Aspar Team Moto3)