Maxu ‘pole’, kaotični Mercedesi obilježili kvalifikacije

Automoto 3. lip 202317:32 0 komentara
AP Photo/Joan Monfort via Guliver Images

Max Verstappen ostvario je dominantan pole position na VN Španjolske, prvi na ovoj stazi, ostvarivši 24. pole position u F1 karijeri, a drugi i treći bili su Carlos Sainz u Ferrariju i Lando Norris u McLarenu...

Verstappen je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s krugom 1:12.272, a iako su se svi poboljšali u ostatku sesije Nizozemac nije bio ugrožen pa nije morao ni dovršiti drugi krug iako je imao bolja prolazna vremena, piše MaxF1.net.

Sainz je popravio dan za Ferrari na drugom mjestu s pola sekunde zaostatka nakon Leclercovoga ispadanja u Q1, a Norris je ostvario kvalifikacijski rezultat sezone na trećem mjestu za McLaren.

Gasly je 0.024 sekunde sporiji od Norrisa na četvrtom mjestu za Alpine, a Hamilton je kao jedini Mercedesov vozač u Q3 bio razočaravajući peti ispred Strolla kao bržega vozača Aston Martina.

Ocon je upotpunio dobar dan za Alpine na sedmom mjestu, a Hulkenberg je briljirao za Haas na osmom mjestu.

Alonso je oštetio podnicu u Q1 te nije mogao bolje od devetoga mjesta čime je upisao prvi kvalifikacijski poraz od Strolla, a Piastri je također uspio ući u Q3 za McLaren na 10. mjestu.

Perez je bio jedno od većih razočaranja u kvalifikacijama na 11. mjestu nakon što je pogriješio u pretposljednjem Q2 krugu i onda u posljednjem nije uspio pobijediti Hulkenberga koji je bio 10. najbrži u Q2.

Russell je također podbacio i završio 12. najbrži nakon kontroverznoga okršaja s Hamiltona u završnici Q2 na startno ciljnom pravcu.

Zhou je uspio pobijediti Botasa i završiti na 13. najbrži za Alfa Romeo ispred dva vozača de Vriesa i Tsunode koji su bili najsporiji u drugom dijelu kvalifikacija.

U prvom dijelu kvalifikacija nekoliko vozača imalo je manjih problema s mokrom stazom u 12. zavoju pa je proglašena crvena zastava, bez pravoga razloga budući da su se svi vozači uspjeli vratiti na stazu.

Bottas je bio najbrži od vozača koji su zapeli u Q1 na 16. mjestu za Alfa Romeo ispred Magnussena koji nije mogao pratiti ritam momčadskoga kolege Hulkenberga.

Albon je završio na 18. mjestu ispred Leclerca koji je imao katastrofalne kvalifikacije za Ferrari jer nije uspio ući u posljednji brzi krug. Od njega je bio sporiji samo Sargeant u drugom Williamsu.