Max uvjerljiv i na trećem treningu u Saudijskoj Arabiji

Automoto 18. ožu 202315:44 > 15:45 0 komentara
Guliver Images

Max Verstappen upotpunio je niz najboljih vremena na slobodnim treninzima za drugu utrku sezone u Džedi zahvaljujući najboljem vremenu na trećem treningu ispred momčadskoga kolege Sergija Pereza i dva vozača Aston Martina.

Russell i Hamilton zauzeli su prve dvije pozicije nakon prvih 15 minuta na soft gumama – Russell je odvozio 1:30.476, a Hamilton je bio samo 0.016 sekundi sporiji.

Verstappen je treći trening započeo na hard gumama, ali to ga nije spriječilo da sruši Mercedesove vozače s vrha nakon 20 minuta s vremenom 1:29.882.

Nizozemac na istom setu guma popravlja vrijeme na 1:29.746, ali njegov momčadski kolega Perez ruši ga s vrha na soft gumama i vozi novo najbolje vrijeme 1:29.417. dok je Verstappen opet popravio svoje vrijeme na hardu (1:29.549).

Na novom setu softa Perez 17 minuta prije kraja vozi novo najbolje vrijeme uz najbolja vremena u prva dva sektora (1:29.127) dok je Alonso bio četvrti s 0.479 s zaostatka, pola desetinke iza Hamiltona.

Verstappen u svom prvom pokušaju na softu odvozio uvjerljivo najbolje vrijeme uz sva tri najbolja sektora za prednost od 0.371 sekundi ispred Pereza dok je u idućem brzom krugu bio još od 0.096 sekundi.

Nizozemac je još jednom popravio svoje najbolje vrijeme 1:28.485 pet minuta prije kraja, a Ferrarijevi vozači Leclerc i Sainz tek su tada izašli na stazu na softu nakon što su dotad na mediumu odvozili samo po devet krugova.

Ali njihovi zaostaci na softu bili su ogromni, oko sekunde i pol, što i ih je dovelo tek na 10. i 11. mjesto iako se Leclerc popravio u drugom krugu i završio šesti s 1.1 s zaostatka.

Verstappen i Perez ostali su najbrži ispred Alonsa i Strolla, Hamilton je završio peti ispred Leclerca i dva vozača McLarena koji su iznenadili na sedmom i osmom mjestu.

Gasly je završio deveti za Alpine nakon što je uvodni dio treninga bio u vrhu, a deseti je bio Sainz ispred Russella.

Zhou je pokazao nešto brzine za Alfa Romeo 12. mjestu ispred Hulkenberga u Haasu i Ocona u Alpineu, a Williams je bio 15. i 16. s Albonom i Sargeantom.

Vozači AlphaTaurija zauzeli su posljednja dva mjesta – Tsunoda je odvozio 20 krugova i svoj najbolji krug na medium gumama, a de Vries nije ni izlazio na stazu.

Kvalifikacije počinju u 18 sati, prijenos je na SK3.