Sainz najbrži za Ferrari na prvom treningu u Austinu

Automoto 21. lis 202222:19 0 komentara
HOCH ZWEI via Guliver Images

Carlos Sainz odvozio je najbrži krug na prvom slobodnom treningu za VN SAD-a na kojem je bio brži od Maxa Verstappena u Red Bullu, a priliku je dobilo čak pet vozača koji inače nisu redovni vozači ove sezone.

Giovinazzi je na prvom treningu mijenjao Magnussena, ali se razbio u prvom sektoru i uzrokovao crvenu zastavu iako se nakon manje od minute uspio odvojiti od barijera i doći do boksa uz manja oštećenja, donosi MAXf1.net.

Trening je ubrzo nastavljen, a Verstappen je postavio najbolje vrijeme 1:38.272 na soft gumama, a nakon nekoliko krugova Nizozemac vozi još brže, 1:37.462.

Manje od 20 minuta do isteka vremena Stroll u Aston Martinu ruši Verstappenovo vrijeme na soft gumama za 0.002 sekunde, a Sainz dodatno popravlja najbolje vrijeme (1:36.857), šest desetinki ispred Strolla.

Verstappen je do kraja treninga uspio smanjiti zaostatak za Sainzom na 0.224 sekunde, a Hamilton se uspio ubaciti ispred Strolla s 0.475 sekundi zaostatka za Sainzom.

Sainz je ostao najbrži za Ferrari ispred Verstappena u Red Bullu, a Hamilton je u poboljšanom Mercedesu zauzeo treće mjesto s malo manje od pola sekunde zaostatka za najbržim Sainzom.

Stroll je bio iznenađujuće brz na četvrtom mjestu za Aston Martin ispred Pereza u drugom Red Bullu koji će ovoga vikenda uzeti peti motor i dobiti pet mjesta kazne na startu utrke.

Alonso je bio brži vozač Alpinea na šestom mjestu ispred Russella u Mercedesu, a Gasly je završio sedmi za AlphaTauri ispred Norrisa, bržega vozača McLarena.

Pobjednik VN SAD-a iz 2013. Vettel završio je na desetom mjestu za Aston Martin ispred Ocona u Alpineu i Zhoua u Alfa Romeu, a Albon je bio 13. najbrži za Williams.

Tsunoda je bio više od sekunde sporiji od Gaslyja na 14. mjestu ispred Schumachera u Haasu, a posljednjih pet mjesta zauzeli su vozači koji nisu redovni vozači nego su priliku dobili samo na prvom slobodnom treningu.

Najbrži od njih bio je F2 viceprvak iz 2021. Robert Shwartzman u Ferrariju kojem je Verstappen zasmetao u posljednjem zavoju na putu prema potencijalno osobno najboljem vremenu, a 17. je bio Alex Palou, IndyCar prvak iz 2021. koji je vozio za McLaren.

Theo Pourchaire, trenutno drugoplasirani vozač F2 prvenstva, bio je 18. najbrži u Alfa Romeu, a trećeplasirani vozač F2 prvenstva Logan Sargeant bio je pretposljednji za Williams.

Posljednje mjesto zauzeo je Antonio Giovinazzi koji je rano izazvao crvenu zastavu i više nije izlazio na stazu.

Drugi slobodni trening počinje u 00:00h.