Crouser slavio u Zagrebu, Mihaljević sedmi

Atletika 10. ruj 202220:35 0 komentara
Jean-Christophe Bott/Keystone via AP

Aktualni olimpijski pobjednik, svjetski prvak i svjetslki rekorder u bacanju kugle Amerikanac Ryan Crouser po peti je put pobijedio na Memorijalu Ivana Ivančića koji se održava pored fontana u Zagrebu, dok je europski prvak Filip Mihaljević zauzeo sedmo mjesto.

Najbolji kuglaši svijeta po deveti su se put okupili pored fontana kod Nacionalne sveučilišne knjižnice kako bi svoje natjecanje te su gledatelji ponovno mogli uživati u dalekim hicima. Crouser je slavio s rezultatom od 22.19 metara, 22 centimetra kraći bio je njegov sunarodnjak Joe Kovacs, dok je treće mjesto zauzeo još jedan Amerikanac Josh Awotunde sa 21.73 metara.

Zanimljivo, isti takav redoslijed bio je i na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Eugeneu sredinom srpnja.

Na kraju sezone Mihaljević je za sedmo mjesto bacio 21.09 metara, što je za 79 centimetara slabiji rezultat od onoga s kojim je prije 26 dana osvojio europsko zlato u Muenchenu.

U nedjelju će se na stadionu Mladosti uz Savu održati 72. “Memorijal Boris Hanžeković”, međunarodni atletski miting u Zagrebu.