Dominik Škorjanc brončani na juniorskom EP (VIDEO)

Atletika 18. srp 202119:35 > 20:42
SK

Hrvatska je u Tallinu imala 11 atletičara, u četiri finala je osvojena jedna medalja

Hrvatski atletičar Dominik Škorjanc osvojio je brončanu medalju u utrci na 400 metara s preponama na Europskom juniorskom prvenstvu u Tallinnu.

Škorjanc je u finalu trčao 51.78 sekundi. Drugi naš finalist u ovoj disciplini Stjepan Jan Cik bio je sedmi sa 52.36.

Zlato je osvojio Turčin Berke Akcam sa 50.70, a srebro Šveđanin Oskar Edlund sa 51.15.

U finalu bacanja koplja za juniorke nastupila je Veronika Šokota zauzevši peto mjesto s hicem od 52,99 metara. Zlato je osvojila Grkinja Elina Tzengko s hicem od 61,18m.

U finalu muškog troskoka nastupio je Filip Kozina i zauzeo osmo mjesto sa skokom od 15,01 metara. Zlato je osvojio Šveđanin Gabriel Wallmark s najboljim juniorskim rezultatom sezone u svijetu 16,39m.

Brončana medalja Dominika Škorjanca je 24. medalja za hrvatsku atletiku na europskim juniorskim prvenstvima (9 zlatnih, 7 srebrnih i 8 brončanih).